Malatya'da Hava Sıcakları Artıyor

Malatya Haber 8 Eylül 2017 10:30
Videoyu Aç Malatya'da Hava Sıcakları Artıyor
A
a

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından yapılan değerlendirmelere göre Malatya'da Sıcaklar artmaya devam edecek.

Malatya Haber : Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından yapılan değerlendirmelere göre Malatya'da Sıcaklar artmaya devam edecek. 

Yapılan son değerlendirme ve tahminlere göre yarından bugünden itibaren önümüzdeki bir hafta boyunca yurdumuz genelinde olduğu gibi bölgemiz genelinin (Malatya, Adıyaman, Elazığ, Tunceli ve Bingöl illeri) sıcak hava dalgasının etkisinde kalacağı tahmin edilmektedir. Önümüzdeki hafta sonuna kadar bölgemiz genelinde yağış beklenmezken, havanın az bulutlu ve açık geçeceği beklenmektedir.

Hava sıcaklıklarının tüm bölgede hissedilir derecede artacağı ve mevsim normallerinin 5–7 derece üzerinde seyredeceği beklenmektedir. Bu hafta sonu ve önümüzdeki hafta boyunca en yüksek hava sıcaklığının Tunceli ve Malatya’da 36, Elazığ’da 37, Bingöl’de 35 ve Adıyaman’da 40 dereceye kadar yükselmesi bekleniyor.

Mevsim değişikliği ile birlikte ani sıcaklık değişimleri ve özellikle gece ve gündüz sıcaklıkları arasındaki yüksek farktan dolayı meydana gelebilecek sağlık problemlerine karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Kaynak : malatyadan.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

arşiv HABER ARŞİVİ
sanalbasin.com üyesidir